Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ПРЕГАЗИЛ ПЕШАК!

Home

На 02.03.2019 година во 19.05 часот на магистралниот пат Штип-Кочани, кај с.Облешево, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П. В. (53) од с.Вељуса-Струмица, удрило во пешакот В. П. (74) од с.Облешево. Со тешки телесни повреди се здобил В.П. кој бил пренесен во Клиничка болница-Штип. По овластување на јавен обвинител, увид на лице место извршила екипа од ПС-Кочани. Се работи на расчистување на случајот.