strumica denes logo

22 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПО ПРЕТХОДНА РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПРЕДАДЕН НА ЗАТВОРОТ ВО ШТИП ПОРАДИ „РАЗБОЈНИШТВО“ И „ТЕШКИ КРАЖБИ НА ДРЗОК НАЧИН“

Автор:

Датум:

февруари 13, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 13, 2019

Категории:

Хроника

На 12.02.2019 година во 00:40 часот врз основа на распишана потерница од Затвор Штип во ПС Струмица е приведен Д.А.(22) од Струмица. Во 02:10 часот лицето е предадено во Затвор Штип за издржување затворска казна за сторени кривични дела „Разбојништво“ и „Тешки кражби на дрзок начин“.