Perdormire

ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ

НУЦК „АНТОН ПАНОВ“ СЕ НАПОЛНИ ДО ПОСЛЕДНО СЕДИШТЕ, ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ПОРАЧА ДЕКА ЗОРАН ЗАЕВ И СДСМ ЌЕ БИДАТ ИСПРАТЕНИ ВО ТЕМНАТА ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во културниот центар „Антон Панов“...

ВМРО-ДПМНЕ

ИНТЕВЈУ НА ДАЈАНЧО ЕФТИМОВ ЗА ЈАВНО.МК:ПРАВДАТА БЕЗ СИЛА Е НЕМОЌНА,СИЛАТА БЕЗ ПРАВДА Е ТИРАНСКА!

ЈАВНО: Која е Вашата најголема активност во моментов, кој проблем го согледувате како нај актуелен? Владеењето на правото и правната држава беше темата на...

ВМРО-ДПМНЕ Ново Село

Интервју со Николчо Стоилков кандидат за градоначалник: Ќе работам на тоа младите од Ново Село да не се иселуваат!

  Како човек кој цел живот го поминал во Ново село со право можам да кажам дека ситуацијата тука сега е очајна. Општината граничи со ЕУ, а не се црпат...

ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: УМС СТРУМИЦА ПОДГОТВЕНА ЗА ИЗБОРИТЕ, ВЕЧЕРВА ОКОЛУ СТОТИНА МЛАДИ ОДРЖАА СРЕДБА СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЈОВАН ЈАУЛЕСКИ И СЕКРЕТАРОТ ГОРЈАН ДОНЕВ!

Вечерва средба со околу стотина млади активисти на УМС во просториите на Комитетот на ВМРО- ДПМНЕ одржа Претседателот Јован Јаулески и Секретарот Горјан Донев...