strumica denes logo
Струмица

декември 24, 2019

ОДЛИЧНИТЕ „СТАКАТО БЕНД“ ВЕЧЕРВА ВО „КОСМОПОЛИТ“ – ПОВЕЛЕТЕ НА ДОБРА ЗАБАВА!

Со почеток од 21:00 часот, вечерва „СТАКАТО БЕНД“ ќе ги

Види повеќе

декември 22, 2019

НАРОДОТ ПОВТОРНО СЕ КРЕВА: НА 28 ДЕКЕМВРИ НОВ ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЦА ПРОТИВ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ!

На 28 декември во сабота, на струмичкиот плоштад со почеток

Види повеќе

декември 22, 2019

ВЕСТ НА ДЕНОТ: „КАНЕЛА“-СТРУМИЦА СОЗДАВА РЕМЕК ДЕЛА ОД ТОРТИ!

Тимот на Канела е вистинско семејство кое со голема љубов

Види повеќе

декември 22, 2019

„ИНТЕРВАЛИ“ ВЕЧЕРВА ВО „КОСМОПОЛИТ“ – УЖИВАЈТЕ ВО УБАВАТА АТМОСФЕРА И ВКУСНА ХРАНА!

Со почеток од 21:00 часот, познатите „Интервали“ ќе имаат свој

Види повеќе

декември 20, 2019

(ВИДЕО) СТРУМИЧКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЦА ПОРАДИ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ!

https://www.facebook.com/strumicadenes/videos/1171776869695039/?t=20 Околу 200 храбри средношколци од Струмица денеска излегоа на

Види повеќе

декември 19, 2019

УЖИВАЈТЕ ВО МАЃЕПСАНАТА АВАНТУРА СО ЕЛЗА И АНА!

Еве ги повторно Ана и Елза со нивните бестрашни пријатели

Види повеќе

декември 19, 2019

ПОСТАВЕНИ 26 ПРОЧИСТУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ ВО ПОВЕЌЕ УЧИЛИШТА ВО СТРУМИЦА!

Општина Струмица од страна на Владата на Република Македонија доби

Види повеќе

декември 19, 2019

ВИКЕНД АГЕНДА НА МАФ-МАФ: ВО ПЕТОК YOKO LOVE А ВО САБОТА VAROLA!

МАФ-МАФ и овој викенд со интересна агенда. Во петок ќе

Види повеќе