Home

Perdormire

Настан

Настан Струмица

ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ НА ПЕТАР ГРАШО ВО „ШАЛОМ“ ВО СТРУМИЦА – БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ОГРАНИЧЕНИОТ БРОЈ НА ГОСТИ!

ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ – ПЕТАР ГРАШО!
ЖИВОТОТ МИНУВА НО СПОМЕНИТЕ ОСТАНУВААТ!
БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ОГРАНИЧЕНИОТ БРОЈ НА ГОСТИ!
Резервација: 070-214-701/070-324-222

Настан Струмица

КЕЈТ МАРИ БРНЗ, АМБАСАДОРКАТА НА САД, ДЕНЕСКА ВО ПОСЕТА НА СТРУМИЧКАТА ГИМНАЗИЈА!

СОУ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ : Денес имавме огромна чест и задоволство да и’ посакаме добредојде во СОУ „Јане Сандански“ на Нејзината екселенција, Амбасадорката на...

Настан Струмица

НАЈУБАВИОТ АСТРОНОМСКИ НАСТАН ВО ГОДИНАТА: НА 30 ОКТОМВРИ ГАЛАКСИЈАТА „АНДРОМЕДА“ ЌЕ БИДЕ ВИДЛИВА НОЌЕ!

На 30 октомври ќе имаме можност галаксијата „АНДРОМЕДА“ да ја видиме со голо око навечер. Ова важи за најубавиот астрономски настан во годината. Андромеда е...

Настан Струмица

ВО НЕДЕЛА ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЦА: ЌЕ СЕ БЛОКИРА КРСТОСНИЦАТА ПРЕД „ГЛОБАЛ“ – СЛОГАНОТ Е „СЛОБОДНИ ЛУЃЕ ЗА ЖИВОТ БЕЗ СТРАВ И БЕЗ СЕРТИФИКАТИ“

Спонтаната граѓанска иницијатива СЛОБОДНИ ЛУЃЕ ЗА ЖИВОТ БЕЗ СТРАВ И БЕЗ СЕРТИФИКАТИ, ги повикува сите слободни луѓе на Струмица, околните градови и населени...

Настан Струмица

СТРУМИЧКИТЕ УГОСТИТЕЛИ СО ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: ОД ВТОРНИК ЌЕ БЛОКИРАМЕ УЛИЦИ ВО ЗНАК НА ПРОТЕСТ ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ВАКЦИНИРАНИ И НЕВАКЦИНИРАНИ!

Почитувани, Ве известуваме дека угостителите од Струмица едногласно донесовме одлука за бојкот од (24.08.2021) изразувајќи незадоволство поради новите мерки...