strumica denes logo
Настан

јули 16, 2018

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ ВЕЧЕРВА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК КРАЈ ЕЗЕРЦЕТО ВО СТРУМИЦА!

После 23 светски фестивали „Исцелител“ на #sof2018. Струмичката премиера на филмот

Види повеќе

јули 14, 2018

Општина Струмица ја одбележа 74-годишнината од убиството на народниот херој Благој Јанков – Мучето

Со пригодна свеченост пред Спомен плочата во градскиот парк, денеска,

Види повеќе

јули 14, 2018

Јаневски: Да го прославиме историскиот успех на нашата земја, добивањето покана за полноправно членство во НАТО

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, одржа прес конференција на

Види повеќе

јули 2, 2018

НАСТАН: Ноќни патеки – Епизода Цареви Кули!

Оваа лето Ви нудиме шанса да ги избегнете летните горештини

Види повеќе

јуни 4, 2018

САЕМ НА КНИГАТА НА „МАКЕДОНИКА ЛИТЕРА“ ВО СТРУМИЦА

Во Струмица од утре до четврток, на платото пред Центарот

Види повеќе

мај 14, 2018

„МИСТЕРИИТЕ НА БЕЛАСИЦА“ – НАСТАН ОРГАНИЗИРАН ПО ТРЕТ ПАТ!

Нaстaн зa сите љубители нa велосипедизам и планинарење “Мистериите на

Види повеќе