ПОЧИНА СТРУМИЧКАТА МУЗИЧКА ЛЕГЕНДА ВАСИЛ АТАНАСОВ – ЧОВЕКОТ КОЈ ГО ОТПЕА ГОЛЕМИОТ ХИТ „ПРОКЛЕТ ДА Е КОЈ НЕ РАЗДЕЛИ“

октомври 7, 2021

Денес во Германија после подолго боледување почина фолк пејачот Васил Атанасов кој го отпеа еден од најголемите Македонски хитови „Проклет да е кој не раздели“. Оваа лоша вест осамна на неговиот фб профил кој се простија од Васил. Вечна слава легендо!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: