Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ

ИНТЕВЈУ НА ДАЈАНЧО ЕФТИМОВ ЗА ЈАВНО.МК:ПРАВДАТА БЕЗ СИЛА Е НЕМОЌНА,СИЛАТА БЕЗ ПРАВДА Е ТИРАНСКА!

ЈАВНО: Која е Вашата најголема активност во моментов, кој проблем го согледувате како нај актуелен? Владеењето на правото и правната држава беше темата на...

ВМРО-ДПМНЕ Ново Село

Интервју со Николчо Стоилков кандидат за градоначалник: Ќе работам на тоа младите од Ново Село да не се иселуваат!

  Како човек кој цел живот го поминал во Ново село со право можам да кажам дека ситуацијата тука сега е очајна. Општината граничи со ЕУ, а не се црпат...

ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: УМС СТРУМИЦА ПОДГОТВЕНА ЗА ИЗБОРИТЕ, ВЕЧЕРВА ОКОЛУ СТОТИНА МЛАДИ ОДРЖАА СРЕДБА СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЈОВАН ЈАУЛЕСКИ И СЕКРЕТАРОТ ГОРЈАН ДОНЕВ!

Вечерва средба со околу стотина млади активисти на УМС во просториите на Комитетот на ВМРО- ДПМНЕ одржа Претседателот Јован Јаулески и Секретарот Горјан Донев...

ВМРО-ДПМНЕ

УМС: БЕЗ НИКАКВИ РЕАЛНИ АРГУМЕНТИ, УМС ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА Е ПОСОЧЕНА ЗА ВАНДАЛИЗМОТ ВО ГРАДОТ-ВАШАТА КАЗНА НАСКОРО ЌЕ ПРИСТИГНЕ ОД НАРОДОТ!

Почитувани сограѓани, Преку социјалните мрежи, од страна на лица блиски на актуелната власт и без никакви реални аргументи УМС ВМРО- ДПМНЕ Струмица е брутално...

ВМРО-ДПМНЕ

УМС НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА СО ДЕЛЕЊЕ НА ФЛАЕРИ СО МИСЛА НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ЗА МЛАДИТЕ, ЈА ОДБЕЛЕЖАА 15-ГОДИШНИНАТА ОД НЕГОВОТО ЗАГИНУВАЊЕ!

  Денеска ја одбележуваме 15-годишнината од загинувањето на Претседателот на Република Македонија  Борис Трајковски. Во име на неговиот спомен УМС НА ВМРО...

ВМРО-ДПМНЕ

ДЕЛЕГАЦИЈА НА УМС НА ВМРО-ДПМНЕ УЧЕСТВУВАА НА СОБРАНИЕТО НА МЛАДИНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ НА ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА ВО ПРАГА!

Делегацијата на УМС на ВМРО ДПМНЕ, во која учествуваат секретарот за меѓународна соработка Филип Ѓорѓиев и членот на ИК, Владимир Ристов, учествува на...

ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Меѓународниот ден на мајчиниот јазик УМС ОК Струмица го одбележа со делење на симболичен флаер!

Меѓународниот ден на мајчиниот јазик УМС ОК Струмица го одбележа со делење на симболичен флаер. „Денеска на сограѓаните им поделивме флаер со содржина која...