strumica denes logo
Струмица

мај 24, 2020

ПОТПИШАН ДОГОВОР ЗА СОРАБОТКА ПОМЕЃУ ОПТИКА СФЕРА-СТРУМИЦА И МАКЕДОНСКИОТ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ

Почитувани, Оптика СФЕРА Струмица и Македонскиот полициски синдикат потпишаа договор

Види повеќе

мај 22, 2020

НОВО: ИСПИТИТЕ И СТУДИСКИТЕ ПРОГРАМИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕАЛИЗИРААТ И СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО НА ФАКУЛТЕТ!

Со цел нормализирање на процесот на студирање, односно реализирање на

Види повеќе

мај 22, 2020

(ФОТОГАЛЕРИЈА) МИНИСТЕРОТ НАЌЕ ЧУЛЕВ ДЕНЕСКА ЈА ПОСЕТИ НАШАТА СТРУМИЦА!

Наќе Чулев: Денес остварив работна посета на ПС од ОН

Види повеќе

мај 22, 2020

НОВИ ИНФОРМАЦИИ: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД НЕДЕЛА ОД 11:00 ЧАСОТ ПА СЕ ДО ВТОРНИК!

Оливер Спасовски: Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како

Види повеќе

мај 20, 2020

СООПШТЕНИЕ ОД СТРУМИЧКАТА ЕПАРХИЈА: Забрана за свештенодејствие на струмичкиот Поп Боро!

СТРУМИЧКА ЕПАРХИЈА: По повод манипулативното, неодговорно, и срамно за достоинството

Види повеќе