Home

Perdormire

Здравје

Здравје Струмица

ГРАЃАНИТЕ СТАНУВААТ ЗАВИСНИ: Секој ден во Македонија се издаваат над 10.000 рецепти за Диазепам!

Дали дијазепамот стана лек или само кратко бегство од се постресниот и неизвесен живот во земјава? Побарувачката за овој седатив се поголема, на дневно ниво се...

Здравје Струмица

МИКРОБИОЛОГОТ Д-Р НИКОЛА ПАНОВСКИ: Не треба веќе со сертификатите да ги малтретираат луѓето и да им забрануваат движењe!

Микробиологот д-р Никола Пановски во дебатниот магазин „Click Plus“посочи дека сертификатите за примена вакцина против ковид-19 никогаш не требало да се...

Здравје Струмица

МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ СМЕТА ПОВЕЌЕ ЗА КОВИД РИЗИЧНА ОБЛАСТ: Нови ковид-протоколи за македонските патници во Германија, Австрија и Грција!

Македонија веќе не се смета за „ковид ризична област” во Германија, информираат од Министерството за надворешни работи. Од таму посочуваат дека со најновата...

Здравје Струмица

СЗО ПОВИКА ДА ГИ ОТКАЖЕТЕ ПРАЗНИЧНИТЕ ПРОСЛАВИ И СОБИРИ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ОМИКРОН!

Светската здравствена организација ги повика луѓето да откажат некои од своите празнични планови во интерес на јавното здравје, додека сојот омикрон забрзано...

Здравје Реклама Струмица

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: КОЛЕКЦИЈА НА КРЕМИ И ТОНИЦИ СО ЕКСТРАКТ ОД ПОЛЖАВ – ЈА ХРАНАТ И КОРЕГИРААТ КОЖАТА, ЈА ИЗМАЗНУВААТ И ИЗЕДНАЧУВААТ ТЕНОТ!

Колекција на креми и тоници со екстракт од полжав – муцин. Кремите со муцин од полжав ја хранат и корегираат кожата, ја измазнуваат и го изедначуваат...

Здравје Струмица

ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ДОНЕСЕ НОВА ОДЛУКА: 30 денари од вакциниран пациент за матичните лекари кои ќе стигнат до 70% имунизирани пациенти!

30 денари од вакциниран пациент за матичните лекари кои ќе стигнат до 70% имунизирани пациенти, велат од Владата. Во насока на стимулација на интересот за...

Здравје Струмица

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ГЕЛ ЗА МАСАЖА НА ТЕЛО – ОРТОФИТОТ ИМА ЕФЕКТ НА ЗАГРЕВАЊЕ, ЈА ПОДОБРУВА МИКРОЦИРКУЛАЦИЈАТА И ГО ЕЛИМИНИРА ЗАМОРОТ!

Гел за масажа на тело Ортофит Ортофит гел за масажа на тело Гелот за масажа на тело Ortophyt има ефект на загревање, ја подобрува микроциркулацијата, заедно со...

Здравје Реклама Струмица

САМО ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ФИТОЧАЈ СО МАГАРЕШКИ ТРН ЗА ЦРНИОТ ДРОБ – БИЛКИ КОИ ИМААТ ОДЛИЧНО ВЛИЈАНИЕ НА МЕТАБОЛИЗМОТ!

Фиточај со Магарешки трн за црниот дроб Фиточај со “Магарешки трн“ за црниот дроб Билките содржани во овој чај од билки имаат одлично влијание на метаболизмот...

Здравје Реклама Струмица

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: СИРУП СО ОВОШНИ СОКОВИ И ВИТАМИНИ – НАМЕНЕТ ЗА ЗДРАВА, ИЗБАЛАНСИРАНА И ВИСОКО КВАЛИТЕТНА ИСХРАНА ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ!

Сируп со овошни сокови и витамини Овој витамински сируп е наменет за здрава, избалансирана и висококвалитетна исхрана за деца и возрасни.100% природен, без...