Home

Perdormire

Здравје

Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Расте факторот на преносливост на корона вирусот, ќе има промена на стабилната состојба!

Епидемиолошката состојба во земјава бележи зголемување на новодијагностицираните случаи на ковид-19 во периодот сега за разлика од периодот од пред две недели...

Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Министерството за здравство ќе го набави Молнупиравир – единствениот лек против Ковид-19 !

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи соопшти дека стапиле во контакт со производителот МСД за набавка на Молнупиравир, единствениот...

Здравје Струмица

БРАВО: Деветгодишниот Никола е првиот донор на матични клетки во Македонија, со што ја спаси својата сестра!

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО: Ана Марија и нејзиниот мал брат Никола се деца за восхит! 👐 Ова деветгодишно весело момче што сака да биде...

Здравје Струмица

АНКЕТА: СТРУМИЧАНИ СЕ’ ПОВЕЌЕ КОРИСТАТ ДИАЗЕПАМ И ЛЕКСИЛИУМ, КОЈА Е ГЛАВНАТА ПРИЧИНА ЗА ПРЕКУМЕРНАТА УПОТРЕБА?

Напнатост, вознемиреност, нарушено спиење, страв, нервоза, сѐ поголем број граѓани имаат дијагностицирано депресија. Диазепам, лексилиум, хелекс, струмичани се...

Здравје Струмица

ДАЛИ Е ПОТРЕБНА ОВАА МЕРКА И КАЈ НАС? ВО СРБИЈА ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ МОЖЕТЕ ДО 22:00 НАВЕЧЕР, А ПОТОА САМО СО СЕРТИФИКАТ!

По вчерашната седница на Кризната штаб во Србија, премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, рече дека трговските центри, продавниците и јавниот превоз најчесто се...

Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Од средината на октомври ќе има мерка со која ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани!

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку...

Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Од октомври сертификатот за вакцинација ќе важи само за целосно вакцинирани со две дози!

Од октомври сертификатот за вакцинација ќе важи само за целосно вакцинирани со две дози, односно ќе се издава само откако едно лице ќе биде целосно...

Здравје

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА!

– Пред година и пол го регистриравме првиот ковид случај го паметам тој ден имавме две прес конференции од оваа иста говорница, од тој ден секогаш стоев...