Perdormise

Хроника

Хроника

Струмичанец почина по страшна сообраќајка кај скопскиот аеродром, 11-годишно дете и уште еден сопатник пренесени во болница!

Вчера во 17.40 часот на автопат Велес – Куманово, кај исклучокот за Аеродром „Скопје“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Форд Мондео“ со...