strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ САКАЛ ДА ПРЕПРОДАВА ХЕРОИН ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР – ЧУВАРИТЕ ГО ЗАБЕЛЕЖАЛЕ КАКО ГО ОСТАВА ВО КОРПА ЗА ОТПАДОЦИ!

Автор:

Датум:

март 4, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 4, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.Ј.(38) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Пријавениот, осуденик во Казнено-поправната установа Затвор Штип, во текот на август 2022 година набавил хероин и го препакувал во помали пакувања заради продажба. На 18.08.2022 бил забележан од затворските чувари како во корпа за отпадоци остава хероин, кој подоцна бил пронајден.

ФОТО: Интернет