ЕДНО ЛИЦЕ ОД САРАЈ ПРИЈАВИЛО ВО ПОЛИЦИЈА ДЕКА БИЛ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТ НА НИВА!

декември 23, 2022

На 22.12.2022 во 13.00 часот во Полициската станица Струмица, К.Ѓ.(34) од село Сарај, струмичко, пријавил дека околу 11.30 часот на нива во атар на село Сарај бил физички нападнат од З.Ѓ.(51) од с.Сарај. Истиот ден, во 14.35 часот во Полициската станица Струмица З.Ѓ. од село Сарај пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот дом настанала физичка пресметка помеѓу него и К.Ѓ.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: