strumica denes logo

ФРЛАЛ ПРЕДМЕТИ КОН ТАКСИ ВОЗИЛО И АВТОМОБИЛ НА ШУМСКА ПОЛИЦИЈА – ЕДНО ЛИЦЕ ОД МУРТИНО Е ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

Автор:

Датум:

декември 19, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

декември 19, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 17.12.2022 во 04.45 часот на бул..,Ленинова” во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода С.З.(33) од с.Муртино, струмичко, затоа што се однесувал агресивно и фрлал тврди предмети кон такси возило и службено возило на Шумска полиција. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.