ФРЛАЛ ПРЕДМЕТИ КОН ТАКСИ ВОЗИЛО И АВТОМОБИЛ НА ШУМСКА ПОЛИЦИЈА – ЕДНО ЛИЦЕ ОД МУРТИНО Е ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

декември 19, 2022

На 17.12.2022 во 04.45 часот на бул..,Ленинова” во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода С.З.(33) од с.Муртино, струмичко, затоа што се однесувал агресивно и фрлал тврди предмети кон такси возило и службено возило на Шумска полиција. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: