strumica denes logo

27 пијани возачи санкционирани изминатата вечер на територијата на СВР Струмица!

Автор:

Датум:

март 5, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 5, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Во текот на изминатата вечер (04/05.03.2023) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 178 возачи. Од нив 60 на територија на СВР Скопје, 27 на територија на СВР Струмица, 18 на територија на СВР Куманово…

За време на контролата биле санкционирани и 185 други видови на прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.