Perdormire

Хроника

Хроника

ИСЧЕЗНА МАЛОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ ОД СТРУМИЧКО, МАЈКАТА СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЗАМИНАЛА СО С.Џ СО КОГО САКАЛА ДА СТАПИ ВО БРАК!

На 23.03.2019 година во ПС Струмица Ј.О (37) од село Нова Маала пријави дека истиот ден околу 13:00 часот нејзината малолетна ќерка се оддалечила од домот...

Хроника

СЕ ОДНЕСУВАМЕ КАКО ДА СМЕ ВО БАНГЛАДЕШ: ДЕПОНИЈАТА МЕЃУ ВОДОЧА И ВЕЉУСА КОЈА БЕШЕ ИСЧИСТЕНА ПРЕД 1 НЕДЕЛА ПОВТОРНО ИЗРАСНА

Неодамна депонијата меѓу Водоча и Вељуса беше исчистена од „Комуналец“. Но сликата денеска е друга. Повторно депонија, повторно ѓубре…Некои „луѓе“ во...

Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ЛИШЕН ОД СЛОБОДА ПОРАДИ „ОВОЗМОЖУВАЊЕ УПОТРЕБА НА НАРКОТИЧНИ ДРОГИ, ПСИХОТРОПНИ СУПСТАНЦИ И ПРЕКУРСОРИ“

На 21.03.2019 во 15.30 часот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Овозможување употреба наркотични дроги, психотропни супстанци и...