strumica denes logo

МАЛОЛЕТНИЧКА УПРАВУВАЛА СО ТРАКТОР БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ КОЈ УДРИЛ ВО ПЕШАК КАЈ ИЛОВИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 11, 2024

Автор:

Датум:

јуни 11, 2024

На 10.06.2024 во 21.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка од село Иловица, удрил во пешакот Н.К.(26) од село Иловица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.