strumica denes logo

НАПАД НА УЛИЦА „БЕТОВЕНОВА“: ПОВЕЌЕ ЛИЦА НАПАДНАЛЕ 20 ГОДИШНИК!

Автор:

Датум:

мај 21, 2024

Автор:

Датум:

мај 21, 2024

На 21.05.2024 во 02.30 часот во Полициската станица Струмица, А.С.(20) од Струмица пријавил дека околу 01.00 часот на ул.„Бетовенова“ во Струмица бил физички нападнат од Е.А. и уште неколку лица. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.