strumica denes logo

ПОЧИНА УШТЕ ЕДНА СТРУМИЧКА ФУДБАЛСКА ЛЕГЕНДА: ТРАЈЧЕ СТОЈАНОВ – МУЊА!

Автор:

Датум:

јуни 11, 2024

Автор:

Датум:

јуни 11, 2024

Струмичкиот фудбал остана без уште една легенда. По кратко боледување почина Трајче Стојанов – Муња, легендарниот бек на ФК Тиверија со одиграни преку 100 натпревари, татко на сегашниот тренер на ФК Беласица Аце Стојанов.

Почивај во мир легендо на ФК Тиверија и струмичкиот фудбал.