strumica denes logo

ЖЕНА ОД БАНИЦА ПРИЈАВИЛА ДЕКА БИЛЕ НАПАДНАТИ СО НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 4, 2024

Автор:

Датум:

јуни 4, 2024

На 02.06.2024 во 20.40 часот во Полициската станица Струмица, Д.С.(26) од село Баница, струмичко, пријавила дека околу 20.00 часот во Градскиот парк во Струмица таа и нејзиниот сопруг С.С. биле физички нападнати од М.А., М.А. и нивниот малолетен син, сите од село Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.