СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРОТИВ ЕДНО ЛИЦЕ: На својата поранешна девојка, која била сместена во Негорци, преку пошта и’ испратил амфетамин, марихуана и таблети!

февруари 28, 2024

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Г.В.(43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. Пријавениот, на 02.07.2023 и 30.08.2023 на својата поранешна девојка, која била сместена во здравствена установа во Негорци, преку пошта ѝ испратил амфетамин, марихуана и таблети.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ