Home

Perdormire

Author - superadminstrumica

Ново во Градот

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: НАЈДОБРИТЕ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ, ПИЦИ И ПАСТАРМАЈЛИИ ВКУСЕТЕ ГИ ВО „ЏОКАНО“

На улицата „Јанко Цветинов“ бр.48a или поточно во срцето на пазарот „Чешел“ односно на местото на поранешен „Бистро“ се отвори ново место во Струмица...

Струмица Денес

(ФОТО) СТРУМИЦА ДЕНЕС НА МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА: АВТОМОБИЛ ПРЕГАЗИЛ 60 ГОДИШНО ЛИЦЕ И ИЗБЕГАЛ ОД МЕСТОТО НА НЕСРЕЌАТА!

Како што дознава Струмица Денес од местото на несреќата која се случи околу 22:00 часот на излезот од Куклиш кон Свидовица, од засега непознат...

Ново во Градот

ВОНРЕДНА ИНФОРМАЦИЈА ОД АМСМ:СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТНИОТ ПРАВЕЦ КУКЛИШ-СВИДОВИЦА, СООБРАЌАЈОТ ВО ПРЕКИН

АМСМ информира дека од 21:50 ч. во Струмица, регионалниот пат од с. Куклиш кон с. Свидовица и обратно е во прекин поради сообраќајна незгода на излез...