ДЕТАЛИ:Страшна несраќа кај Куклиш: Го прегазил и избегал, пешакот починал

март 12, 2018

Кобна несреќа за 61 годишен маж од селото Куклиш, откако возач го прегазил и избегал. Немилиот настан се случил во 21 часот часот и 20 минути, на регионалниот пат Струмица-Банско, на излезот од селото Куклиш а телото на починатиот е однесено на обдукција во Скопје. Г.С (61) жител на селото Куклиш починал веднаш од здобиените повреди.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ