strumica denes logo
СВР Струмица

јули 20, 2019

Кривична за струмичанец, дому му нашле марихуана

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Х.А. (48) од село

Види повеќе

јули 18, 2019

СВР Струмица исклучи од сообракај 6 такси возила

СВР Струмица на ден 16.07.2019 година од 8 до 13

Види повеќе

мај 15, 2019

ИЗВЕСТУВАЊА ОД СВР СТРУМИЦА И СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ЗА ИСЧЕЗНАТОТО ЛИЦЕ МАРЈАН ВЕЛЕВ!

Струмица Денес доби информации дека лицето Марјан Велев коe на

Види повеќе

април 1, 2019

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ „ЗАРАБОТИЈА“ СТРУМИЧАНИ ЗА ДВА ДЕНА!

На 29.03.2019, 30.03.2019 и 31.03.2019 година во разчилни временски периоди,

Види повеќе

февруари 28, 2019

СВР СТРУМИЦА ВО ДНЕВНИОТ БИЛТЕН ИЗВЕСТУВА ЗА ДВА ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО СТРУМИЧКО!

На 26.02.2019 во Полициската станица Струмица, Б.Р.(29) од Струмица пријавил

Види повеќе

февруари 20, 2019

БРАВО: СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЈА ЗГОЛЕМИ БЕЗБЕДНОСТА ВО ГРАДОТ И ОКОЛНИТЕ МЕСТА!

Од струмичката полицијата за нашиот портал информираат дека веќе подолг

Види повеќе

февруари 5, 2019

СВР СТРУМИЦА СО ЗАЈАКНАТИ КОНТРОЛИ-КОНСТАТИРАНИ 25 ПРЕКРШОКА!

На 02.02.2019 и 03.02.2019 година во различни временски периоди на

Види повеќе

декември 18, 2018

СВР СТРУМИЦА СО ОДЛИЧНА АКТИВНОСТ: СЕ ДЕЛЕА ФЛУОРОСЦЕНТНИ ЕЛЕЦИ НА ПЕШАЦИТЕ СЕ СО ЦЕЛ ДА БИДАТ ВИДЛИВИ!

Секторот за внатрешни работи преку Отсекот за превенција и ПС

Види повеќе