strumica denes logo

СВР СТРУМИЦА ВО ДНЕВНИОТ БИЛТЕН ИЗВЕСТУВА ЗА ДВА ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО СТРУМИЧКО!

Автор:

Датум:

февруари 28, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 28, 2019

Категории:

Хроника

На 26.02.2019 во Полициската станица Струмица, Б.Р.(29) од Струмица пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот во Струмица, тој и лицата А.К и С.К, исто така од Струмица, биле физички нападнати од Н.А.(30) од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 25.02.2019 во 20.00 во Полициската станица Струмица, Ш.А.(43) од село Градашорци пријавила дека истиот ден околу 19.00 часот во куќа во село Градашорци била физички нападната од Е.Р од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.