Кривична за струмичанец, дому му нашле марихуана

јули 20, 2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Х.А. (48) од село Банско, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 18.01.2019 во село Банско, полициски службеници извршиле претрес во дом и други простории на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: