Home

Perdormire

Tag - СВР Струмица

Хроника

СВР СТРУМИЦА: Самохраната мајка досега не пријавила во полиција дека е малтертирана од нејзиниот татко

Во врска со објавениот текст на Вашиот веб портал „СтрумицаДенес„ насловен: Самохрана мајка од Струмица моли за помош – „Татко ми ме тепа секој ден, се обиде и...

Култура

СВР-СТРУМИЦА И МОТО КЛУБОТ TZAR TOWE RIDERS ИМ ОДДРЖАА ПРЕДАВАЊЕ НА УЧЕНИЦИТЕ ВО СОУУД „ДИМИТАР ВЛАХОВ“-СТРУМИЦА!

Во петок на 21 септември 2018 година во СОУУД „ДИМИТАР ВЛАХОВ“-Струмица претставници од СВР- Струмица и членови од мото клубот Tzar Tower Riders на учениците...

Хроника

СВР СТРУМИЦА СО КРИВИЧНА: Струмичанка му пратила интимни фотографии на Босанец, тој и барал 2 000 евра за да не ги објави

  Полициската станица од општа надлежност Струмица поднесе кривична пријава против М.В. (27), државјанин на Босна и Херцеговина, поради постоење основи на...

Хроника

СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ГЕВГЕЛИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ОДДАВАЊЕ СЛУЖБЕНА ТАЈНА!

Секторот за внатрешни работи Струмица-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство во Гевгелија, поднесе...

Хроника

СВР СТРУМИЦА СО НОВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА:Без факултет и лиценца вршела очни прегледи и одредувла диоптер на пациенти!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти...