bandr

Струмица Денес

Струмица Денес

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО ГРАДОТ: ПО ПОВОД 20 ГОДИНИ ОД СВОЕТО ПОСТОЕЊЕ, „ЖАНИНА“ ОТВОРИ УШТЕ ЕДНА АПТЕКА ВО СТРУМИЦА!

По повод 20 години од своето постоење, „Жанина“ – аптеката која добро им е позната скоро на сите струмичани синоќа на улицата „Мајка Тереза“ бр.3 во...

Струмица Денес

СТРУМИЧАНИ ПОВТОРНО ОРГАНИЗИРАНИ ЗА УТРЕШНИОТ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ ЗА МАКЕДОНИЈА-ПОАЃАЊЕ ВО 10:00 ЧАСОТ!

Струмичани утре повторно се организирани во голем број за протестот во Скопје кој е за зачувување на идентитетот, името,јазикот, државата. Организаторите...

Струмица Денес

Општина Струмица ја започна третата фаза од Програмата за урбани партнерства на Светска банка

Општина Струмица ја започна третата фаза од Програмата за урбани партнерства на Светска банка (UPP III) со учеството на нејзини претставници на дводневниот...

Струмица Денес

СТРУМИЧКИОТ СТИЛИСТ ДОНЕ МАНЧЕВ ПОВТОРНО СЕ ПОГРИЖИ ЗА ИЗГЛЕДОТ НА ФУДБАЛЕРОТ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – НЕМАЊА МАТИЧ!

  Соработката на струмичкиот стилист со еден од најдобрите фудбалери во премиер лигата кој е ново засилување на Манчестер Јунајтед продолжува! Станува...