strumica denes logo

септември 9, 2023

Поплавените автомобили од Словенија ќе се продаваат во Македонија?

По катастрофалните поплави кои ги погодија Словенија и други земји

Види повеќе

септември 9, 2023

И покрај зголемените трошоци, Европа забележа добра летна сезона!

Од чекање во ред од два часа пред Ајфеловата кула

Види повеќе

септември 9, 2023

Владата набргу ќе го објави деветиот пакет антикризни мерки, најави Бесими!

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска соопшти дека Владата набргу

Види повеќе

септември 9, 2023

„ЛОШИ ВЕСТИ ЗА КОРИСНИЦИТЕ НА Visa и Mastercard“: се воведуваат промени!

Visa и MasterCard планираат да ги зголемат надоместоците што трговците

Види повеќе

септември 9, 2023

Минималната плата ќе се зголеми на 23.000 денари во Република Македонија!

Од април следната година, минималната плата во Македонија ќе изнесува

Види повеќе

септември 9, 2023

Преподобен Пимен Велики

Родум од Египет. Голем подвижник. Како момче ги посетуваше прочуените

Види повеќе

септември 8, 2023

ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА ВО АВТОМОБИЛ ВО СТРУМИЦА!

На 06.09.2023 во 19.00 часот во Струмица, полициски службеници од

Види повеќе