strumica denes logo
затвор
Prison Cell Bars

април 17, 2019

СТРУМИЧАНЕЦОТ ПО КОЈ БЕШЕ РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПОВТОРНО ВРАТЕН ВО ЗАТВОР!

На 16.04.2019 година во 12.00 часот во Полициската станица Струмица

Види повеќе

април 11, 2019

ВО ЗАТВОРОТ ВО СТРУМИЦА ВО ХРАНАТА НА ОСУДЕНИК ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА!

На 10.04.2019 во Полициска станица Струмица било пријавено дека истиот

Види повеќе

март 16, 2019

И.Р ОД БАНИЦА КОЈ СЕ БАРАЛ СО ПОТЕРНИЦА ПОРАДИ БЕГСТВО ОД ЗАТВОР, КОНЕЧНО Е ПРИВЕДЕН!

На 11.03.2019 година во 17.00 часот во Полициската станица Струмица

Види повеќе

февруари 8, 2019

Струмичанец падна во рацете на полицијата, требал да издржува казна затвор!

На 05.02.2019 година во 05.00 часот, врз основа на судска

Види повеќе

декември 12, 2018

НОВО: Поради примерно однесување Боро Стојчев пуштен порано од затвор!

Боро Стојчев, поранешниот градоначалник на општина Ново Село кој требаше

Види повеќе

октомври 8, 2018

Официјално:Боро Стојчев нема да одлежи уште две години затвор

Кривичниот совет при Основен суд Струмица го отфрли барањето на

Види повеќе

октомври 1, 2018

ОД 18 НА 6 МЕСЕЦИ: Градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев доби намалена казна!

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев доби намалена казна

Види повеќе

август 8, 2018

СТРУМИЧАНКА СТАНА НЕВЕСТА ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР!

Два брака во еден ден склучени во штипскиот затвор. Две

Види повеќе