Официјално:Боро Стојчев нема да одлежи уште две години затвор

октомври 8, 2018

Кривичниот совет при Основен суд Струмица го отфрли барањето на Јавното обвинителство на Боро Стојчев да му се активира условната затворска казна. Обвинителството побара градоначалникот на Ново Село да одлежи казна затвор од две години, бидејќи била условена со извршување на друго кривично дело, односно шверц на цигари за кој беше осуден на 18 месеци.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: