strumica denes logo

ЕКСКЛУЗИВНО: БОРО СТОЈЧЕВ ПРИЗНА ДЕКА ШВЕРЦУВАЛ ЦИГАРИ И ДОБИ ЗАТВОРСКА КАЗНА!

Автор:

Датум:

јули 26, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 26, 2018

Категории:

Хроника

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев добил 18 месеци затвор за шверцот со цигари. Градоначалникот ја признал вината откако обвинителството му го преквалификувало делото во шверц на цигари во обид.Едно лице добило условна казна, додека синот и внукот на градоначалникот добиле по 12 односно 10 месеци затвор. Стојчев е ослободен од притвор и до правосилноста на пресудата ќе остане на градоначалничката позиција.