Home

Perdormire
Култура

(ВИДЕА) „ДОСИЕ“ ОБЈАВУВА: Затвореници се изживуваат со поранешен полициски началник во струмичкиот затвор

Home

Како што пренесува медиумот „ДОСИЕ“ , на социјалните мрежи се појавија две снимка од поранешен началник на ПС Кочани кој сега е осуден и е во затвор во Струмица. Во пораката објавена на ФБ се посочува дека овој началник бил одговорен за апсење и местење на лица вмешани во еден од наголемите судски процеси Детонатор кој однесе над 20 лица во затвор судени за рекет, уцени, лихварство , перње пари и други кривични дела. Во текот на судскиот процес тие тврдеа дека се наместени од тогашната власт –  стои во објавата на „ДОСИЕ“.

Извор: ДОСИЕ