ВО ЗАТВОРОТ ВО СТРУМИЦА ВО ХРАНАТА НА ОСУДЕНИК ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА!

април 11, 2019

На 10.04.2019 во Полициска станица Струмица било пријавено дека истиот ден во 18.15 часот надзорник во Затвор Струмица, при рутинска контрола на храна која била донесена за осуденото лице Т.Н., пронашол марихуана. Марихуаната била одземена и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ