Perdormire

Tag - струмичанка

Култура

(ФОТО+ВИДЕО) СЕ БЛИЖИ ЛЕТО А ВИЕ УШТЕ СЕ’ УШТЕ НЕ СТЕ ПОЧНАЛЕ ДА ГО ОБЛИКУВАТЕ ВАШЕТО ТЕЛО? СТРУМИЧАНКАТА ПАЛЕ ВАСИЛЕВА Е ОВДЕ ДА СЕ ПОГРИЖИ ЗА ТОА!

Персоналниот тренер Пале Василева која шест години активно се занимава со фитнесс и вежбање, реши нејзините знаења и квалитети да ги прошири и секако да се...

Хроника

20 ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА УЦЕНУВАНА ДЕКА ЌЕ БИДАТ ОБЈАВЕНИ НЕЈЗИНИ ДОКУМЕНТИ СО КОМПРОМИТИРАЧКА СОДРЖИНА!

На 02.03.2019 во 20:00 часот во Полициска станица Струмица е лишен од слобода и задржан М.Г.(33) од Радовиш поради тоа што сторил кривично дело „Уцена“ казниво...

Хроника

СТРУМИЧАНКАТА КОЈА БИЛА ВО АВТОБУСОТ КОЈ СИНОЌА СЕ ПРЕВРТЕ Е ВО ДОБРА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА!

Струмичанката Ј.Г која синоќа беше во автобусот кој се преврте во провалија во близина на месноста Карпалак на автопатот Скопје-Тетово е во добра здравствена...

Хроника

СТРУМИЦА ДЕНЕС ДОЗНАВА: ВО АВТОБУСОТ КОЈ СЕ ПРЕВРТЕ СЕ НАОЃАЛА И СТРУМИЧАНКА КОЈА БИЛА УЧЕНИЧКА ВО ГИМНАЗИЈАТА ВО ГОСТИВАР!

Според информациите кои ги дозна Струмица Денес, во тешката сообраќајна несреќа во која автобус се превртел во провалија во близина месноста Карпалак на...

Струмица

СОПРУГАТА НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ РОДЕНА СТРУМИЧАНКА: Ако ја гледаме добрината во луѓето, ќе стигнеме до среќата

На Божик во семејството на лидерот на ВМРО/ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има двојно славење. Со сите православни обичаи се слави Христовото раѓање, но и именденот...