strumica denes logo

СТРУМИЧАНКА СЕ ОДНЕСУВАЛА АГРЕСИВНО КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК И БИЛА ПРИВЕДЕНА!

Автор:

Датум:

април 11, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 11, 2019

Категории:

Хроника
mde

На 10.04.2019 околу 12.00 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола, М.Ј.(48) од Струмица го омаловажувала полицискиот службеник и агресивно се однесувала. М.Ј. е приведена, а по целосно расчитување на случајот, против неа ќе биде поднесена оодветна пријава.