20 ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА УЦЕНУВАНА ДЕКА ЌЕ БИДАТ ОБЈАВЕНИ НЕЈЗИНИ ДОКУМЕНТИ СО КОМПРОМИТИРАЧКА СОДРЖИНА!

март 4, 2019

На 02.03.2019 во 20:00 часот во Полициска станица Струмица е лишен од слобода и задржан М.Г.(33) од Радовиш поради тоа што сторил кривично дело „Уцена“ казниво по член 259 од КЗ, над пријавителката, на начин што уценувал 20 годишно лице од Струмица, дека ќе објави нејзини документи со компромитирачка содржина.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: