Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНКА ПРИЈАВИЛА ДЕКА НЕЈЗИНОТО ДЕТЕ БИЛО КАСНАТО ОД КУЧЕ ПРЕД САМОТО УЧИЛИШТЕ!

Home

На 13.04.2019 година во Полициска станица Струмица, Т.А.(19) од село Старо Балдовци пријавила дека истиот ден во 14:50 часот пред училиштето во селото нејзиното дете било каснато од куче сопственост на В.Б. од истото село, во пределот на десната рака. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

ФОТО:ИНТЕРНЕТ