Home

Perdormire

Tag - СТРУМИЦА ДЕНЕС

Култура

Временската прогноза објавена на Струмица Денес од Славчо Попоски се оствари: Се менува времето од вечерва

Под влијание на студен бран од север ќе дува засилен, повремено и локално СИЛЕН ветер од северен и од северозападен правец кој локално особено во иточната...

Забава Инстаграмџија на месецот Интервју

(ИНТЕРВЈУ) ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА УБАВАТА СТРУМИЧАНКА: КАТЕРИНА КОЦЕВА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА ИНСТАГРАМЏИКА ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ

Ако за момент помисливте дека гледате слика од светски позната убавица,  вие делумно сте во право. На насловната слика од нашата објава гледате убавица, но по...

Екологија Хроника

ПО ОБЈАВАТА НА СТРУМИЦА ДЕНЕС НЕ ПРЕСТАНУВААТ ДА ПРИСТИГНУВААТ ИНФОРМАЦИИ – ШТО СЕ СЛУЧУВА НОЌЕ НА ДЕПОНИЈАТА?

Откако вчера ја споделивме објавата за депонијата во Добрашинци (ВИДИ ЛИНК)  по барање на наши читатели, од час на час од тогаш па до сега не престануваат да...

Култура

Дали знаевте дека…?

Ако сте сопственик на домашно милениче се разбира дека знаете многу за неговите карактеристики, особини и потреби. Меѓутоа, вистинските љубители на животните...

Култура

ПРЕКУ ПОРТАЛОТ СТРУМИЦА ДЕНЕС ИГОР КОНЕЧНО ЌЕ СИ ГО ИСПОЛНИ СВОЈОТ СОН – ОД НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ТОЈ ЌЕ РАБОТИ!

Вчера објавивме статија за момчето кое силно сака неговиот сон да му се исполни. Се работи за Игор Велков кој нуди масерски услуги. Тој е слепо лице кој го...

Култура

УШТЕ ЕДНА НОВА РУБРИКА: ИЗБИРАМЕ НАЈДОБАР СТРУМИЧКИ ИНСТАГРАМ ПРОФИЛ НА СЕКОИ ДВЕ НЕДЕЛИ-ПРИЈАВЕТЕ СЕ!

  Тимот на Струмица Денес ја најавува својата нова рубрика „Струмички инстаграмџии“ во која двапати месечно ќе се одбираат најинтересни инстаграм профили...

Култура

ПРОБЛЕМИ ВО СТРУМИЦА: НОВА РУБРИКА НА НАШИОТ ПОРТАЛ-ПРИЈАВЕТЕ ПРОБЛЕМ И ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕН АНОНИМНО!

Доколку се соочувате со вид на проблем којшто може да биде разрешен со помош на јавноста и сограѓаните, ве охрабруваме да го споделите со нас, како медиум кој...