strumica denes logo
Karlovac, 081212. U vecem dijelu Hrvatske nocas je pao obilan snijeg pracen jakim vjetrom te prouzrocio probleme stanovnicima i kolaps u prometu. Snijeg zameo autocestu A1 Zagreb - Split. Foto: Mario Pusic / Cropix
снег

февруари 8, 2019

Зимата не се откажува, од следната недела нов снег!

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Види повеќе

јануари 26, 2019

ПРИВАТНА ФИРМА ВО СВИДОВИЦА ПЛАТИЛА БАГЕР ЗА ДА ГО ИСЧИСТИ СНЕГОТ БИДЕЈЌИ НЕМАЛО КОЈ ДРУГ!

„Кога нема кој да плати да се исчистат населените места,

Види повеќе

јануари 16, 2019

(ФОТОГАЛЕРИЈА) „КОМУНАЛЕЦ“ ГО ЧИСТИ СНЕГОТ ОКОЛУ ОСНОВНИТЕ И СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА!

Законот за јавна чистота предвидува во зимски услови при снежните

Види повеќе

јануари 7, 2019

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Циклонот ДАВИД ќе донесе СНЕЖНО НЕВРЕМЕ

Силниот циклон ДАВИД кој во среда и во четврток ќе

Види повеќе

јануари 2, 2019

УХМР: Од вечерва снег, за викендов температури до минус 14 степени

Во попладневните часови во Македонија, се очекува зголемување на облачноста

Види повеќе

јануари 1, 2019

СЛАВЧО ПОПОСКИ: СТРУМИЧАНИ ЌЕ МУ СЕ РАДУВААТ НА СНЕГОТ!

До крајот на денов облачноста која ја имавме над Македонија

Види повеќе

декември 17, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: СНЕГОТ ДОАЃА КОН КРАЈОТ НА ДЕНОТ И ВО ВЕЧЕРНИТЕ ЧАСОВИ!

Денешниот ден ни носи нови врнежи кој ќе бидат претежно

Види повеќе
Karlovac, 081212. U vecem dijelu Hrvatske nocas je pao obilan snijeg pracen jakim vjetrom te prouzrocio probleme stanovnicima i kolaps u prometu. Snijeg zameo autocestu A1 Zagreb - Split. Foto: Mario Pusic / Cropix

декември 13, 2018

Славчо Попоски: ДОАЃА МНОГУ СНЕГ НА БАЛКАНОТ!

Во следните часови над Јадранот ќе се формира секундарен но

Види повеќе

декември 10, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА СТУД И МИНУСНИ ТЕМПЕРАТУРИ ОД ВЕЧЕРВА!

Под влијание на влажна и студена воздушна маса која е

Види повеќе