strumica denes logo
седница

април 11, 2019

(ВИДЕО) СТРУМИЧКОТО ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА: НЕМА ДА УЧЕСТВУВАМЕ ВО КРЕИРАЊЕТО НА КАПИТУЛАНТСКИОТ ДОГОВОР ОД ПРЕСПА!

ОК ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Почитувани медиуми, почитувани граѓани на Општина Струмица.

Види повеќе

декември 27, 2018

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ЈА ОДРЖИ ОСУМНАЕСЕТТАТА СЕДНИЦА СО СЛЕДНИОТ ДНЕВЕН РЕД!

Осумнаесеттата седница на Советот на општина Струмица ќе се одржи

Види повеќе

ноември 14, 2018

Погледнете го Дневниот ред на утрешната седница на Советот на општина Струмица!

Советот на општина Струмица в четврток (15.11.2018 година) со почеток

Види повеќе

јули 21, 2018

Премиерот Заев на консултативна средба за рудникот Иловица-Штука

Во Домот на АРМ во Струмица почна консултативната средба за

Види повеќе

јуни 14, 2018

Се одржа единаесеттата седница на Советот на општина Струмица

Членовите на Советот на општина Струмица денеска ја одржаа единаесеттата

Види повеќе

мај 4, 2018

Во чест на починатиот фудбалер: Општинското игралиште во Струмица ќе се вика „Филип Лазаревски“

Советот на Општина Струмица вчера донесе одлука општинското игралиште во

Види повеќе

мај 3, 2018

Советот на општина Струмица ја одржа десеттата седница!

Вкупно 19 точки од повеќе области беа на дневен ред

Види повеќе