Во чест на починатиот фудбалер: Општинското игралиште во Струмица ќе се вика „Филип Лазаревски“

мај 4, 2018

Советот на Општина Струмица вчера донесе одлука општинското игралиште во иднина да го носи името „Филип Лазаревски“, во чест на трагично починатиот поранешен фудбалер на Академија Пандев.

Ова иницијатива за преименување на игралиштето ја започна самиот клуб, а Општината позитивно одговори. На овој начин Академија Пандев и Општина Струмица изразија почит кон играчот кој предвреме го напушти овој свет.

Филип Лазаревски беше член на Академија Пандев и репрезентативец на Македонија во генерацијата 2002. Неговиот ведар лик вечно ќе остане запаметен кај сите во македонскиот фудбал.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: