Home

Perdormire

Tag - песна

Култура

(ВИДЕО) ВАКА СЕ ПРАВИ КВАЛИТЕТНА МУЗИКА: СТРУМИЧАНЕЦОТ ТОМИ ТАСЕВ СО НОВА ПЕСНА ОД СВЕТСКИ РАЗМЕРИ!

По одличната „Broken“, струмичанецот Томи Тасев кој веќе подолго време продуцира и има свои сопствени песни ја објави својата нова песна во соработка со Симеон...

Култура

(ВИДЕО) БРАТ И СЕСТРА ОД СТРУМИЦА НА МАЕСТРАЛЕН НАЧИН ЈА ОБРАБОТИЈА ПОЗНАТАТА – NOTHING ELSE MATTERS ОД МЕТАЛИКА!

Нашата ѕвезда од Струмица која од ден на ден се повеќе заблескува на македонското музичко небо објави ново видео кое всушност е обработка на познатата NOTHING...

Култура

„Можеби сега ѓаволот гори, можеби Господ тоа за добро го стори“ – 12 годишен струмичанец напиша песна која ќе ве расплака сите!

12 годишниот Стојан Атанасов кој во моментот е ученик во ОУ „Никола Вапцаров“-Струмица напиша песна со наслов „Си велам“ која е инспирирана од вистинска случка...

Култура

(ВИДЕО) КАКВА МАГИЈА-СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ СО НОВА МАЕСТРАЛНА ПЕСНА „ЃЕРДАН“

Нашиот сограѓанин Васил Гарванлиев кој ја испеа познатата „Марионка“ вчера на неговиот официјален јутјуб канал ја објави неговата нова песна насловена „Ѓердан“...