strumica denes logo

(ВИДЕО) КАКВА МАГИЈА-СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ СО НОВА МАЕСТРАЛНА ПЕСНА „ЃЕРДАН“

Автор:

Датум:

септември 22, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

септември 22, 2018

Категории:

Култура

Нашиот сограѓанин Васил Гарванлиев кој ја испеа познатата „Марионка“ вчера на неговиот официјален јутјуб канал ја објави неговата нова песна насловена „Ѓердан“. За само еден ден песната стана хит во земјата и ја споделуваат сите на социјалните мрежи. Ова е вистинска маѓија, браво за Гарванлиев. Во продолжение слушнете ја песната: