strumica denes logo

(ВИДЕО) Струмичанецот Петар Делев-THE MARSHALL конечно со нова песна!

Автор:

Датум:

ноември 1, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

ноември 1, 2018

Категории:

Култура

После подолга пауза струмичкиот ДЏ и Продуцент The Marshall, се врака на сцена со нов сингл. Песната се вика Gettin’ that и наликува на хит од светски размери дали е тоа така одлучете сами.