(ВИДЕО) ПЕСНАТА СО КОЈА НАСТАПИ НА МАКФЕСТ СТРУМИЧАНКАТА ВЕСНА СПАСОВА – ОБЈАВЕНА НА ЈУТЈУБ!

октомври 8, 2018

Од денес и официјално на јутјуб е прикачена песната со која на МАКФЕСТ 2018 дебитираше нашата талентирана и млада струмичанка Весна Спасова кој настапи во големото финале. Насловот на песната е „Песно Моја“, музиката и аранжманот се на Љупчо Мирковски, текстот на Ангел Петиќ и пратечки вокал Андријана Јаневска. Во продолжение слушнете ја:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: