Perdormire

Tag - градоначалник

Ново Село

БОРО СТОЈЧЕВ ПРЕКУ ПИСМО ОД ЗАТВОРОТ ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛВА ОСТАВКА ОД ФУНКЦИЈАТА ГРАДОНАЧАЛНИК!

Првиот човек на општина Ново Село, градоначалникот Боро Стојчев кој пред неколку месеци беше фатен и притворен поради обид на шверц на цигари, вчера преку...

Култура

Градоначалникот Јаневски ги посети децата вклучени во целодневниот престој во градинката „Детска радост“

Во градинката „Детска радост“, клон 2, започна да функционира целодневниот престој на децата на возраст од 6 до 10 години. Запишани се околу 50 деца –...

Култура

Градоначалникот Јаневски им го честиташе првиот училишен ден на првачињата:Бидете добри деца и добри ученици!

За учениците од основните и средните училишта денеска започна новата учебна 2018/2019 година. На првиот училишен ден најмногу му се радуваа првачињата. Во...

Култура

Градоначалникот Јаневски им се заблагодари на сите кои што беа дел од најуспешното издание на Струмица опен фестивалот

Синоќа се затвори големата фест сцена на Струмица опен фестивал 2018. Градоначалникот Коста Јаневски, денеска, упати јавна благодарност до организаторите од...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif