strumica denes logo
Зоран Заев

јануари 7, 2019

ЗОРАН ЗАЕВ ЗА БОЖИК НА БОЖЕСТВЕНА ЛИТУРГИЈА ВO МАНАСТИРОТ ВО ВОДОЧА!

Премиерот на Република Македонија-Зоран Заев, утрово присуствуваше на божествената литургија

Види повеќе

декември 18, 2018

ЗОРАН ЗАЕВ НОМИНИРАН ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР!

На денешната свечена церемонија која се одржа на Универзитетот ФОН

Види повеќе

ноември 25, 2018

ЗОРАН ЗАЕВ ЗАЕДНО СО ВАСИЛЕВСКИ И МАНЧЕВСКИ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА СТРУМИЦА!

Заедно со министерот за информатичко општество и администрација и директорот

Види повеќе

октомври 24, 2018

(Фото) Премиерот Заев и министерот Николовски уживаа во природните убавини на Струмица!

Вчерашниот празник и нерабоден ден, премиерот на Република Македонија, Зоран

Види повеќе

октомври 21, 2018

Премиерот Зоран Заев присуствуваше на Тортијадата во Банско

Во хотелот „Цар Самуил“ во Бања Банско се одржа традиционалната

Види повеќе

октомври 8, 2018

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Е РОДЕН ЗОРАН ЗАЕВ – ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

На денешен ден роден е Зоран Заев, претседател на Владата

Види повеќе

септември 24, 2018

ЗАЕВ ВО СТРУМИЦА: ЌЕ ИМА ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ ПО 30-ТИ СЕПТЕМВРИ, СТРУМИЦА Е ВО ЕВРОПА

„Струмица е во Европа, ајде Македонија да ја внесеме во

Види повеќе

септември 24, 2018

НЕДЕЛА ДЕН ЗА ОДМОР И ЗА ПРЕМИЕРОT: Зоран Заев со синот на падините на Беласица!

Премиерот Зоран Заев недела ја искористи да се рекреира со

Види повеќе

септември 23, 2018

ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ВЕЧЕРВА НА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ ВО СТРУМИЦА!

Ве информираме дека денес (23.09.2018, недела) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи

Види повеќе