Home

Perdormire

Tag - временска прогноза

Култура

Временската прогноза објавена на Струмица Денес од Славчо Попоски се оствари: Се менува времето од вечерва

Под влијание на студен бран од север ќе дува засилен, повремено и локално СИЛЕН ветер од северен и од северозападен правец кој локално особено во иточната...

Временска прогноза

(Временска прогноза) Денеска облачно со локален дожд – Во Струмица температури до 20 степени

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, со локален дожд во југоисточните делови. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб...