strumica denes logo
временска прогноза

јануари 16, 2019

Какво време ја очекува Струмица наредните денови?

Снегот знае да ни зададе доста проблеми деновиве. Што вели

Види повеќе

ноември 19, 2018

Славчо Попоски: Циклонот „Оливија“ нема да го донесе првиот снег на Струмичани!

Циклонот ОЛИВИЈА во текот на изминатиот викенд го донесе првиот

Види повеќе

ноември 2, 2018

Временска прогноза за ноември – еве кога ќе дојде вистински зимата

По крајот на идната недела, можете веќе да почнете да

Види повеќе

октомври 9, 2018

Временска прогноза на Славчо Попоски

До крајот на денешниот ден времето во државава ќе биде

Види повеќе

октомври 7, 2018

Временска прогноза: Променливо облачно, попладне услови за локални врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, попладне во западните

Види повеќе

октомври 6, 2018

Временска прогноза: Доаѓа облачно време со дождови

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и претежно стабилно

Види повеќе

октомври 4, 2018

Временска прогноза: Струмичани може да уживаат во убавото и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена

Види повеќе

октомври 2, 2018

Метеоролозите со информација – какво време не очекува денес?

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до

Види повеќе